ISO 9001:2009, ISO 14001:2005

CNC soustružení

Firma Elakov Production s.r.o. zajišťuje soustružnické práce na řadě vlastních strojů, od konvenčních soustruhů až po dvouvřetenové (protivřeteno) CNC soustruhy Mazak a Kovosvit s poháněnými axiálními i radiálními nástroji. V našem výrobním parku najdete 6 konvenčních soustruhů slovenské výroby (TOS Trenčín, TRENS), některé jsou již vybaveny digitálním odměřováním polohy, dále celkem 5ks CNC jednovřetenových a dvouvřetenových soustruhů od japonské firmy Mazak resp. Kovosvit, typové označení SQ6T, NEXUS 200M, NEXUS 200 MS, NEXUS 100 a SP430Y.

Veškerá CNC soustružnická centra od firmy Mazak a Kovosvit jsou vybavena výkonnými vřeteny s integrovaným motorem, řídícím systémem Mazatrol Fusion 640T, 12-ti polohovou revolverovou hlavou, vynašečem obrobků, rozhraním pro podavače tyčového materiálu o průměru 51 mm resp. 65 mm (dle typu stroje) a středovým chlazením. Tato CNC soustružnická centra jsou dále vybavena automatickým vynašečem třísek, kontrolou životnosti nástroje atd. V případě CNC centra Mazak 200MS s výkoným protivřetenem jde o stroj, který nám umožňuje kompletní obrobení obrobku z obou stran s automatickým přepnutím obrobku.

Z hlediska obrobků zajišťujeme soustružení a frézování (poháněné nástroje) obrobků z oceli i z neželezných kovů a plastů. Velikost těchto obrobků odpovídá parametrům jednotlivých soustruhů, zpravidla se nejedná o obrobky, jejichž největší průměr přesahuje 450 mm a délka 800 mm.